Drewno, beton a może beton w kolorze drewna?


Mimo zimy temat tarasów powraca. Pięknych inspiracji nigdy nie za wiele. Drewniane deski i elementy elewacji są w ostatnim czasie hitem w aranżacjach. Tradycyjna deska nie zawsze jest możliwa do zastosowania i wymaga złożonej pielęgnacji. Poszukując alternatywnych rozwiązań możemy natknąć się na deski drewnopodobne. To doskonała propozycja dla osób szukających naturalnych, niepowtarzalnych, a jednocześnie trwałych form. W realistyczny sposób odwzorowują strukturę prawdziwego drewna, dlatego bez wątpienia nadadzą obejściu stylowego charakteru.Deski wytwarzane są metodą wibracyjną z wysokiej jakości mieszanki betonowej. Czyli w podobny sposób jak popularne kostki brukowe. Dzięki temu są materiałem trwałym i wytrzymałym. Wewnątrz nie posiadają stalowych zbrojeń. Można je przecinać i docinać w zależności od potrzeby. Należy jednak pamiętać, aby robić to profesjonalnym sprzętem.


Kluczowym aspektem jest kolor desek. Można uzyskać odcienie palonego drewna lub grafitu. Deski barwione są w masie, a nie malowane powierzchownie. Co za tym idzie mimo ścierania nie tracą swojego koloru. Należy pamiętać, że deski nie są identyczne. Mają cztery warianty wzoru. Np. jedne są gładkie inne z sękiem jeszcze inne mają przebarwienia. Nie odbierajmy jednak tego jako wadę a jako zaletę. Dzięki takiej mozaice można tworzyć rozmaite kompozycje i uzyskać bardzo naturalny efekt. Ważną kwestią jest fakt, że deski mają prawo różnić się od siebie w danej partii. Jest to zależne od wielu czynników między innymi od dodawanego barwnika, ale i od koloru cementu. Warto wziąć to pod uwagę planując pracę. Jest jeszcze jeden sposób na manewrowanie kolorem, a mianowicie impregnacja. Głównie ma ona na celu zabezpieczenie powierzchni. Powinna być powtarzana co około 3 lata. Pokrycie desek odpowiednim specyfikiem pozwoli na zachowanie jej pierwotnego koloru. Można ją delikatnie przyciemnić wybierając preparat z efektem mokrej deski. Jeśli nie zdecydujemy się na żaden zabieg deska po kilku latach zjaśnieje.


Metoda układania zależy od przeznaczenia deski oraz od podłoża.  Sprawdzą się na tarasie, chodniku, patio, jako wyznaczenie ścieżek w ogrodzie a nawet na podjazdach.
Jeśli chcemy, aby deski były przeznaczone do ruchu pieszego nie wymagają szczególnej podbudowy. Natomiast jeśli chcemy ułożyć z nich podjazd należy zwrócić uwagę na przygotowanie podłoża. Błąd na tym etapie skutkuje popękaniem desek. Poniżej kilka opcji montażu w zależności od podłoża.

W naszej ofercie znajdziecie oryginalne deski pod względem formy. Producent nie opiera się na gotowych rozwiązaniach. Stworzył własny model formy i na niej pracuje tworząc niepowtarzalne deski w różnych wymiarach. Zapraszamy na www. kamienie-ogrodowe.pl

Komentarze

Popularne posty