Nowocześnie i trwale

Nowoczesna architektura wkrada się również do naszych ogrodów. Płyty tarasowe są prostym, ekskluzywnym i bardzo efektownym rozwiązaniem. Są głównie przeznaczone na tarasy, ale doskonale sprawdzą się również na ścieżki, alejki i podjazdy. Gama wzorów, kolorów i wymiarów jest tak szeroka, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Od płyt wzorzystych po te przypominające deski czy surowy beton. 


Płyty mają bardzo wiele zalet dlatego znajdują szeroką rzeszę zwolenników. Oczywiście wymagają wkładu finansowego jak każdy produkt, ale właściwości jakie mają są tego warte. Poniżej krótka specyfikacja:

Płyty są trwałe nie wymagają impregnacji ani specjalnej pielęgnacji. Bardzo ważnym elementem jest montaż  płyt. Jest kilka sposobów, aby stworzyć niepowtarzalne kompozycje.

1. MONTUJEMY BEZPOŚREDNIO NA TRAWIE -  aby stworzyć estetyczną ścieżkę lub niewielki taras możemy ułożyć płyty bezpośrednio na trawie. Pamiętajmy, aby zostawić równe odstępy około 4-5cm. Jeśli chcemy uzyskać bardziej stabilne podłoże należy usunąć trawę i niewielką ilość ziemi. Następnie wysypać grys drobnej granulacji i ułożyć na nim płyty.


2. MONTUJEMY NA KAMIENNEJ PODSYPCE -  Należy w pierwszej kolejności wybrać około 20cm ziemi z zachowaniem 2% spadu na całym obszarze tarasu. Następnie należy wyrównać dno i wyłożyć je agrowłókniną. Tak przygotowane podłoże wysypujemy kruszywem, najlepiej różnej granulacji. (duże na dnie mniejsze powyżej) Na tak przygotowane podłoże układamy płyty. One również powinny zachowywać spad (1cm/metr bieżący tarasu) Należy pamiętać o zachowaniu niewielkich szczelin, aby woda miała drogę ujścia. Opcjonalnie można je wypełnić dekoracyjnym kamieniem.3. MONTUJEMY NA KLEJ - tradycyjna metoda przypominająca kładzenie płytek


4. MONTUJEMY NA PODKŁADKI - bardzo prosty, szybki i najbardziej innowacyjny sposób montażu. Na płytę tarasu nakładamy hydroizolację zewnętrzną która sprawi, że płyta będzie całkowicie szczelna. Następnie za pomocą podkładek układamy płyty. Robimy to w taki sposób, aby narożniki czterech sąsiadujących ze sobą płyt wsparły się na jednej wspólnej podkładce. Pomiędzy płytami zostawiamy też szczelinę 3,5-5 mm


Teoria już za nami a poniżej prezentujemy jak pięknie wyglądają aranżacje z wykorzystaniem płyt ceramicznych - czy też tak macie, że już chcecie je mieć? :)

Komentarze

Popularne posty